آموزش صفر تا صد لیفت و لمینت مژه و ابرو

نوشته شده در 17 مهر 1401
آموزش صفر تا صد لیفت و لمینت مژه و ابرو

لیفت ابرو چیست؟!

حالت ابروها، آن دسته موهای باریک و کوتاهی که سایه بان چشم های ما هستند، یکی از مهم ترین عوامل زیبایی در صورت محسوب می شود. قدیم ترها را به یاد می آورید؟! به عکس های نوجوانی مادرها دقت کنید! ابروهای نازک، هلالی اما دُم دار و بلند! مد آن روزها این شکلی بود. بعدها ابروهای زاویه دار مد شدند، گاهی هم ابروهای حسابی کلفت و پُر. اما این روزها ابروهای آشفته و به اصطلاح هالیوودی از همه بیشتر طرفدار دارد و لیفت ابرو یکی از راه های رسیدن به چنین ابروهایی است.

لیفت و لمینت ابرو یک روش نوین برای حالت دادن به ابروهاست. این کار ابروها را به سمت بالا برده، آن‌ها را پرپشت‌تر و تیره‌تر نشان می‌دهد و در عین حال با تقویت تارهای ابروها، آن‌ها را ضخیم‌تر می‌کند. راستش را بخواهید کار لیفت ابرو چون با ویتامینه هم همراه است باعث مقاوم‌تر شدن تارهای ابرو می‌شود. اگر به عکس‌های لیفت ابرو نگاه کنید، متوجه می‌شوید که نتیجه یک لیفت و لمینت ابرو، صورتی هالیوودی با ابروهای هاشوری است.

نحوه استفاده و انجام لیفت ابروها در خانه

تفاوت لیفت و لمینت مژه:

شباهت اسمی این دو روش باعث شده است که بعضی ها آن دو را با هم اشتباه بگیرند. البته کار هر دوی آن ها بالا کشیدن مژه است. در واقع کسانی که دوست دارند هم مژه‌های پرپشت و در عین حال فر و حالت‌داری داشته باشند باید از روش لیفت مژه یا فر مژه استفاده کنند. لیفت مژه اثرات مخربی مثل روش اکستنشن ندارد. اگر دوست ندارید مژه‌هایتان فر شود و فقط صرف به ضخامت و بلندی مژه فکر می‌کنید روش لمینت مژه می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

اگر قصد انجام دو روش را باهم دارید بهتر است اول لیفت را انجام دهید و بعد از آن لمینت مژه را انجام دهید. اما اگر لمینت مژه را قبلا انجام داده‌اید امکان لیفت مژه را ندارید زیرا مواد لمینت، مژه را خشک کرده و با ترکیب مواد لیفت، باعت از بین رفتن لمینت مژه می شود.

آموزش صفر تا صد لیفت مژه و ابرو خانگی

لیفت مژه و ابرو مناسب چه افرادی است؟

در حالت کلی می‌توان گفت که لیفت ابرو با مواد برای همه زنانی که زیبایی طبیعی را دوست دارند مناسب است. اما افرادی که جهت تارهای ابرویشان به سمت پایین است، چشم‌های افتاده‌ای دارند یا فاصله میان ابرو و چشمشان کم است در اولویت هستند. پس اگر شما هم از دسته زنانی باشید که مرتب به ابروهایتان ژل و ریمل ابرو می‌زنید، بهتر است لیفت ابرو را تجربه کنید. در لیفت ابرو با مواد، برخلاف لیفت ابرو با جراحی که با پوست کار دارد، هیچ گونه خطری برای شما ندارد. در لیفت ابرو تمام حواس آرایشگر، جمع ابروهای شماست؛ این روش کاملا بی خطر است و تاثیر مادام العمری ندارد. از طرفی فردای روزی که لیفت ابرو با مواد را انجام دادید، به راحتی می‌توانید دوش بگیرید یا به استخر بروید. دوام کار لیفت و لمینت ابروها بین یک ماه تا ۴۵ روز است و این مساله بستگی به رشد ابروهای شما دارد. به یاد داشته باشید که چون در مراحل لیفت ابرو، آرایشگر از چسب لاتکس استفاده می‌کند، بعد از اتمام کار، شما باید ۲۴ ساعت ابروهایتان را از آب و خیسی دور نگه دارید؛ ولی بعد از آن، این ابروها نیازی به مراقبت ندارند. بعد از ۲۴ ساعت اول که ابروهایتان را شستید، تازه تارهای آن از هم جدا می‌شوند و نتیجه کار را می‌بینید.

ترکیبات تشکیل دهنده مواد لیفت مژه و ابرو چیست؟

اصولا مواد لیفت مژه، تشکیل یافته از مواد مختلفی است که قسمت عمده آن را کراتین شکل می‌دهد. این ماده بر اثر ماندن روی مژه‌ها، تا حد زیادی به پایه مژه نفوذ می‌کند و همانند چیزی شبیه کراتینه کردن موهای سر عمل می‌کند.  برای حالت گرفتن و تاثیر بهتر لیفت مژه، از مواد شیمیایی و گیاهی دیگری هم در کنار کراتین استفاده می‌شود، این مواد باعث می‌شود مژه‌ها ضخیم‌تر به نظر برسند و در نتیجه آن چشم‌ها زیباتر به نظر می‌رسند.

برند لیفت مژه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

لیفت مژه خوب از مواد کراتین تشکیل شده؛ همانطور که می دانید کراتین موجود در لیفت مژه علاوه بر ایجاد فرخوردگی خوب مژه، باعث تقویت مژه‌ها می‌شود. لیفت مژه باید بدون حساسیت و آسیب به مژه، پوست و چشم باشد و دارای ماندگاری بالا باشد.

تعدادی از مارک‌ها و برندهای معروف و با کیفیت لیفت و لمینت مژه و ابرو:

 • مواد لیفت مژه و ابروی دالیزلش DOLLY`SLASH
 • مواد لیفت مژه و ابروی بایوتاج BIOTOUCH
 • مواد لیفت مژه و ابروی شاینی SHINEE
 • مواد لیفت مژه و ابروی مای لمینیشن MY LAMINATION
 • مواد لیفت مژه و ابروی استار کالر STAR COLOR
 • مواد لیفت مژه و ابروی مکسی تو ۲ MAXI
 • مواد لیفت مژه و ابروی لومانسا LUMANSA

می‌باشند. طبق نظریه کارشناسان زیبایی ما، بهترین برند مواد لیفت و لمینت مژه از لحاظ کیفیت و ماندگاری، لیفت مای لمینیشن، اولین جایگاه و لیفت بایوتاچ، لیفت شاینی، دالیزلش و استار کالر در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

چه وسایلی برای انجام لیفت و لمینت مژه و ابرو نیاز است؟

 • بیگودی سلیکونی
 • شانه لیفت
 • کاور نایلونی(رول سلفونی)
 • پد زیر چشم
 • مواد لیفت مژه و ابرو
 • رنگ ابرو ومژه
 • براش مویی مناسب مژه و ابرو

آموزش کامل و راحت انجام دادن لیفت مژه در خانه

چگونه لیفت ابرو را انجام دهیم؟

لیفت مژه و لیفت ابرو به معنای بلند کردن و فرم دادن به آن‌ها می‌باشد و باعث حالت گرفتن مژه‌های صاف و بور می‌شود. این کار به کمک بیگودی‌های مخصوص انجام پذیر بوده و در اصل، فر مژه دائم خواهد بود.
کار لیفت دائم موهای ابرو به کمک چسب‌های مخصوص و با شانه کردن به سمت بالا انجام می شود و با این روش به ابروها فرم می‌دهیم. دقت کنید که چسب را زیاد استفاده نکنید و تمام وسایل را قبل از شروع کار در کنار خود قرار دهید و تا قبل از خشک شدن چسب، ابروها و مژه‌ها را صاف فرم دهید و اجازه شکسته شدن مژه‌ها و ابرو را ندهید.

مرحله اول: ابتدا ابروها را به جهت دلخواه، با چسب لیفت به وسیله شانه لیفت یا براش مویی فیکس کنید.

مرحله دوم: مواد شماره ۱ یا لیفت را از ریشه تا نصف موهای ابرو موادگذاری و کاور کنید. تایم مکث برای مواد شماره یک، طبق ضخامت ابرو و برند مواد در نظر گرفته می‌شود.

مرحله سوم: مواد ۱ را کامل از روی ابرو پاک کنید و سپس مواد شماره ۲ یا فیکس کننده را روی کل ابروها بگذارید. ابروها را با نایلون کاور کنید. مدت زمان مکث، حدودا ۱۵ دقیقه می‌باشد.

مرحله چهارم: بعد از پاک کردن مواد فیکس، رنگ یا همان لمینت ابرو گذاشته می‌شود. رنگ ابرو، نسبت به سلیقه‌ی مشتری، به مدت ۷ الی ۸ دقیقه مکث با کاور نایلونی گذاشته می‌شود.

مرحله پنجم: بعد از رنگ ابرو، ابروها کاملا تمیز می‌شود به طوری که هیچ موادی روی ابرو باقی نمانده باشد.

مرحله ششم: حال، مواد شماره ۳ یا کراتین گذاشته می‌شود. دقت کنید که باید به مشتری گفته شود تا چند ساعت، ابروها را آب‌کشی نکند تا کراتین کاملا جذب ابرو شود.

چگونه لیفت مژه  را انجام دهیم؟

مرحله اول: ابتدا بیگودی دلخواه را انتخاب و با چسب لیفت، پشت پلک قرار داده و تارهای مژه را با چسب لیفت مژه، روی بیگودی چسبانده؛ به وسیله شانه لیفت یا براش ریملی فیکس کنید.

مرحله دوم: مواد شماره ۱ یا لیفت را از ریشه تا نصف موهای مژه، موادگذاری و کاور کنید. تایم مکث برای مواد شماره یک بستگی به ضخامت مژه و طبق برند مواد در نظر گرفته می‌شود.

مرحله سوم: مواد ۱ را کامل از روی مژه پاک کنید و سپس مواد شماره ۲ یا فیکس کننده را روی مژه‌ها بگذارید. مژه‌ها را کاور کنید، مدت زمان مکث، ۱۵ دقیقه می‌باشد.

مرحله چهارم: بعد از پاک کردن مواد فیکس، رنگ یا همان لمینت مژه گذاشته می شود. رنگ مژه نسبت به سلیقه‌ی مشتری به مدت ۷ الی ۸ دقیقه مکث با کاور نایلونی گذاشته می‌شود.

مرحله پنجم: بعد از رنگ مژه کاملا تمیز می‌شود به طوری که هیچ موادی روی مژه باقی نمانده باشد.

مرحله ششم: مواد شماره ۳ یا کراتین گذاشته می‌شود. دقت کنید که باید به مشتری گفته شود تا چند ساعت مژه‌ها را آب کشی نکند تا کراتین کاملا جذب ابرو شود.

طرز استفاده از مواد لیفت مژه و ابرو

قیمت لیفت و لمینت مژه و ابرو:

قیمت لیفت و لمینت مژه و ابرو به کیفیت و مارک موادی که آرایشگرتان استفاده می‌کند، محل سکونت و شهری که زندگی می‌کنید و کیفیت و مهارت آرایشگر بستگی دارد. به طور کلی قیمت لیفت و لمینت مژه و ابرو، از 3۰۰هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است.

برای مشاهده قیمت و خرید مواد لیفت مژه و ابرو از لینک های زیر اقدام نمایید

مواد لیفت برند مای لمینیشن

مواد لیفت برند دالیزلش

مواد لیفت برند شاینی

مواد لیفت مکی

پک لیفت مژه و ابرو لش لیفت

پک لیفت بایوتاچ

رنگ مژه و ابرو رفکتوسیل

مواد لیفت مژه و ابرو برند لومانسا

عوارض لیفت و لمینت ابرو و مژه:

لیفت و لیفت ابرو عوارض زیادی ندارد و به دلیل استفاده از مواد تقویتی و دارای کراتین، سبب رشد و تقویت ابرو می‌شود؛ اما توصیه ما این است که لیفت و لمینت ابرو و مژه، در سالن‌های زیبایی مطمئن و زیر نظر فرد ماهر انجام گردد. استفاده از مواد ارزان قیمت، موجب ریزش ابرو می‌شود.

جستجو
ویجت‌ها
ماندانا محمدی
ماندانا محمدی
1 ماه پیش
توضیحات خیلی خوبی بود ممنون بابت آموزش خیلی خوبتون در رابطه با لیفت مژه و ابرو
پاسخ

مهسا نامجو
مهسا نامجو
1 ماه پیش
من از مواد لیفت دالیزلش استفاده میکنم و ازش راضی ام
پاسخ

سعیده پورموسوی
سعیده پورموسوی
6 ماه پیش
مواد مای لمینیشن کیفیت خوبی داره اگه اصلی باشه و بلد هم باشید بزارید اصولا هر موادی قلق خاص خودشو داره مثلا بعضی از برندها مواظبت بیشتری میخوان تا نسوزه به هر حال توضیح خوبی دادید ممنون از اموزش خوبتون
پاسخ

زهرا علیخانی
زهرا علیخانی
6 ماه پیش
به نظر شما کدوم برند از مواد لیفت بهتره مای لمینیشن یا شاینی یا بایوتاچ برای مصرف شخصی میخام
پاسخ
سانیا
سانیا
6 ماه پیش
من بایوتاچ استفاده کردم مژه هام سوخت ولی با مای لمینیشن خودم لیفت کردم اوکی بود
سالن کارما
سالن کارما
6 ماه پیش
بایوتاچ هم خوبه بستگی داره چجوری کار کنی تایم زیاد بمونه میسوزونه
 • ساماندهی
کلیه حقوق متعلق به رو مد باش است
Whatsapp